Комерційні походи в Україні

Комерційні походи в Україні

Що таке комерційний похід?

Комерційний похід – це похід за гроші, які ви платите досвідченому інструктору (чи компанії), який займається організацією усього процесу походу.

Комерційний похід є ідеальним варіантом як для тих, хто хоче вперше спробувати такий вид відпочинку, так і для досвідчених туристів, які не хочуть заморочуватись організацією походу.

Вам не потрібно думати про те, яку їжу потрібно брати із собою у похід, чи де і як доведеться ночувати на маршруті.

Логістика подорожі також переважно лежить на плечах компанії-організатора. Звісно, до місця, де ви зустрінетеся із гідом, потрібно буде дістатися самотужки.

Зазвичай, це не викликає труднощів, бо організатору походу простіше вказати місце збору, яке буде доступне для усіх учасників, які беруть участь у подорожі. Скоріше за все, дістатися до залізничного вокзалу Івано-Франківська буде нескладно як жителю Києва, так і львів’янину.

Транспортування від місця збору до місця початку походу зазвичай вже реалізується компанією-організатором.

Яке спорядження потрібно брати у комерційний похід?

Відповідно до того, на якій місцевості і у яку пору року буде відбуватися похід, організатор повідомить про індивідуальне спорядження, яке потрібно мати про собі учасникам походу.

Якщо ви вперше задумали сходити в похід, то, скоріше за все, ніякого спорядження ви не маєте. Проте, це не біда! Тут у нагоді стане десяток компаній з оренди спорядження, які є у кожному більш-менш великому місті.

Наприклад, мережа магазинів Gorgany. Або просто пошукайте “оренда туристичного спорядження” на Google-мапі у вашому місті. Скоріше за все ви знайдете там кілька локальних бізнесів, що пропонують оренду.

Зазвичай при оренді спорядження потрібно лишити у якості застави або якийсь документ, або суму грошей, приблизно еквівалентну вартості спорядження.

Якщо комерційний похід буде здійснюватися по прикордонним територіям, то паспорт треба буде мати із собою, а не лишати у заставу за палатку і спальний мішок.

Беріть тільки те спорядження, про яке вам повідомить організатор. Не потрібно брати лишнього.

Зважайте, що окрім особистих речей вам потрібно буде нести у своєму рюкзаку частину загального скарбу команди. Що саме це буде, вам також повідомить організатор походу. Потрібно буде лишити місце для цих загальнокомандних речей.

Де можна доєднатися до комерційного походу?

На сьогодні в Україні існують багато компаній, які організовують комерційні походи. Також є індивідуальні гіди, які цим займаються.

Сам я не користувався поки що цими послугами, проте можу привести як приклад кілька відомих компаній-організаторів:

  • Kuluar
  • Pohod-v-gory.com

Ці компанії організовують походи не тільки по Україні, а й по купі інших цікавих і дуже гарних місць по усій планеті.

Гори і озера Киргизстану, чарівна Лікійська стежка у Турції, підйоми на 8000-тисячники у Гімалаях, сплави по гірським річкам на байдарках. Десятки крутих маршрутів на різний гаманець.

Щодо цін на комерційні по ходи по Україні, наведу такі приклади:

Kuluar Сходження на Петрос і Говерлу 2950₴
Pohod-v-gory.com Зимове сходження на Говерлу та Петрос 3880₴
Kuluar Похід Чорногірським хребтом 4550₴
Pohod-v-gory.com Похід хребтом Аршиця 2550₴

Майте на увазі, що зимні і літні походи сильно різняться за складністю. Для першого разу я б дуже радив сходити влітку у гарну погоду.

От вам у якості мотивації епічна фотка із мого останнього одиночного походу по хребту Явірник (коло Яремче).

Похід по хребту Явірник
Батя у дикий природі

Насправді там ще краще, бо фотки не передають усього того кайфу. У вас також будуть тони таких фоток і море емоцій від походів.

Немає нічого більш простого, ніж сходити у комерційний похід і вже після вирішити, подобається вам такий вид відпочинку, чи ні. По своєму досвіду можу зазначити: не зрозумієш, поки не спробуєш.

Вгору